Ανακοινώσεις Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 10/10/2014

Σας ενημερώνουμε ότι και φέτος θα λειτουργήσει ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ στο σχολείο μας. Στο πλαίσιο αυτό, θα πραγματοποιηθεί το παρακάτω εκπαιδευτικό πρόγραμμα:

1. Συμβουλευτική σε εξειδικευμένα θέματα (σχολικός εκφοβισμός, διαδίκτυο, πρόληψη εξαρτήσεων, διατροφή ,αξιοποίηση του ελεύθερου χρόνου κλπ.), διάρκειας 25 ωρών

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όλους τους γονείς και οργανώνεται σε συνεργασία με το Σύλλογο γονέων και Κηδεμόνων. Για την ένταξη των ενδιαφερομένων στα τμήματα Σχολών Γονέων απαιτείται η συμπλήρωση σχετικής αίτησης. Τα τμήματα τίθενται σε λειτουργία με την εγγραφή τουλάχιστον 20 ατόμων.

Για  πληροφορίες και εγγραφές απευθυνθείτε στον Τοπτσή Βασίλη, πρόεδρο του Συλλόγου, τηλέφωνο 6937106525 και για διευκόλυνση της δημιουργίας των τμημάτων παρακαλούμε όπως επιστρέψετε το παρόν έγγραφο με το μαθητή/τρια εφόσον ενδιαφέρεστε να εγγραφείτε σε αυτά.

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ* ΝΑΙ ΟΧΙ

*κυκλώστε αυτό που θέλετε