Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2016

Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου στην κατάμεστη αίθουσα του γυμναστηρίου του σχολείου μας,   οι μαθητές της Α' και Β' τάξης  πραγματοποίησαν την χριστουγεννιάτικη γιορτή . Η Α' τάξη μας παρουσίασε το γνωστό παραμύθι του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν "Το κοριτσάκι με τα σπίρτα" σε μια διαφορετική διασκευή. Σε μια διασκευή που θριαμβεύει το καλό και δείχνει τη  δύναμη της αγάπης.

christ2

christ3

christ4

christ8

Η Β'τάξη μας  παρουσίασε   τις περιπέτειες που ταλαιπώρησαν τον Αι-Βασίλη στο ταξίδι του για το μοίρασμα των δώρων, παρουσιάζοντας το παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά "Ο Αι-Βασίλης στη φυλακή με τους 83 μικρούς αρουραίους", διασκευασμένο. Οι μικροί μαθητές κατάφεραν να μας κάνουν να γελάσουμε και να δημιουργήσουν μια ευχάριστη ατμόσφαιρα με πολύ χιούμορ!

christ5

christ6

christ7

Χριστουγεννιάτικα τραγούδια ακούσαμε από τα παιδιά της Ε' τάξης  με τη βοήθεια της μουσικού του σχολείου μας.

christ1
Δεν έλειψαν και οι λιχουδιές, από τον μπουφέ που ετοίμασαν οι γονείς των παιδιών με τη βοήθεια του Δ.Σ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας!!!!