Εκδηλώσεις για την 28η Οκτωβριου

Εορταστικές εκδηλώσεις για την 28η Οκτωβρίου

Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017, στον χώρο εκδηλώσεων του Σχολείου μας πραγματοποιήθηκε η εορταστική εκδήλωση για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Στα πλαίσια της εκδήλωσης οι μαθητές/τριες της Γ΄ και Δ΄ τάξης παρουσίασαν με θεατρικά δρώμενα τον αγώνα των Ελλήνων εναντίον των Ιταλών και των Γερμανών.

281

282

283

284

285

286

287

288

289

2810

Στο τέλος απόσπασαν  τα θερμά χειροκροτήματα των μαθητών/τριών του σχολείου, των εκπαιδευτικών αλλά και των γονέων που παρευρέθησαν στην εκδήλωση.
Το Σάββατο  28 Οκτωβρίου η σημαιοφόρος και  οι παραστάτες, συμμετείχαν στην επίσημη έπαρση της σημαίας, στη δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Ανδρέα  και στην κατάθεση στεφάνων στο Δημαρχείο του Δήμου Πύδνας - Κολινδρού. ?Η μαθητική παρέλαση και οι χοροί δεν πραγματοποιήθηκαν λόγω κακοκαιρίας.