Βράβευση μαθητών του Σχολείου μας

Διακριθέντες μαθητές/τριες στον 9ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 11:30 π.μ. στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Κατερίνης (Εκάβη) πραγματοποιήθηκε η βράβευση των μαθητών του σχολείου που διακρίθηκαν στον 9ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, υπό την αιγίδα του Υπ.Π.Δ.Β.Μ.Θ. Οι διακριθέντες μαθητές ήταν ο Βασιλειάδης Ανέστης και η Σταυρίδου Γεωργία από την Ε΄ τάξη και η Τοπτσή Θεοδώρα και Γεωργιάδου Δέσποινα από την ΣΤ¨ τάξη. Την ίδια ημέρα έγινε και η βράβευση των μαθητών που πήραν μέρος 9ο  Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» στη Β΄ Φάση και διακρίθηκαν οι μαθητές Βασιλειάδης Ανέστης και η Σταυρίδου Γεωργία από την Ε΄ τάξη.
Η Διεύθυνση του Σχολείου εκφράζει τα θερμά της συγχαρητήρια στους διακριθέντες μαθητές και στις μαθήτριες που συμμετείχαν στον 9ο μαθηματικό διαγωνισμό.
georgia